Ανετο διπλό για τον Ολυμπιακό Β’ (77-67)

Οι Ερυθρόλευκοι επικράτησαν εκτός έδρας του Τρίτωνα με 77-67 και πέτυχαν την 12η νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα της Α2.

Με πρωταγωνιστές τους Τζόλο, Αρσενόπουλο και Πετρόπουλο ο Ολυμπιακός Β’ επικράτησε εκτός έδρας του Τρίτωνα με 77-67 και πέτυχε την 12η νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Α2.

Οι γηπεδούχοι πάλεψαν στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο οι Ερυθρόλευκοι ανέβασαν την απόδοσή τους, κυριάρχησαν και έφτασαν με σχετική ευκολία στη νίκη. Το 36-39 του ημιχρόνου έγινε 49-58 στο τέλος της τρίτης περιόδου, με τους Πειραιώτες να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με 77-67.

Πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού ήταν ο Τζόλος με 19 πόντους, ενώ παράλληλα είχε 4 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Αξιος συμπαραστάτης του ήταν ο Αρσενόπουλος με 17 πόντους, 3 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Πετρόπουλος με 14 πόντους και 2 ριμπάουντ.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Κόκκαλης με 26 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Δεκάλεπτα: 20-22, 36-39, 49-58, 67-77.