ΑΕΚ – Ένταση με Δέδα και Βαουλέτ – Ζήτησε συγγνώμη στον παίκτη ο Έλληνας τεχνικός

Ένα επεισόδιο χωρίς προεκτάσεις συνέβη ανάμεσα στον Στέφανο Δέδα και τον Χουάν Βαουλέτ κατά τη διάρκεια του αγώνα της ΑΕΚ με τον Απόλλωνα. Ζήτησε συγγνώμη από τον παίκτη ο Έλληνας τεχνικός.

Η ΑΕΚ δεν ήταν καθόλου καλή απέναντι στον Απόλλωνα Πάτρας, γνωρίζοντας την ήττα με 84-68 για την 3η αγωνιστική της Basket League. Η Ένωση είχε πολύ κακή εικόνα στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το επί μέρους σκορ να είναι 29-13 υπέρ των γηπεδούχων.

Η ένταση στον πάγκο ανέβηκε κατά τη διάρκεια ενός τάιμ άουτ που κάλεσε ο Στέφανος Δέδας, καθώς όπως μετέφερε ο ρεπόρτερ αγωνιστικού χώρου της ΕΡΤ, ο Έλληνας τεχνικός έπιασε από την τιράντα της φανέλας τον Χουάν Πάμπλο Βαουλέτ, καθώς ο Αργεντινός άργησε σε μια φάση να επιστρέψει στην άμυνα.

Ωστόσο, ο Δέδας κατάλαβε πως αντέδρασε υπερβολικά και ζήτησε συγγνώμη από τον παίκτη του, λίγο πριν την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.