Τακιανός – «Μπήκαμε μουδιασμένοι στο παιχνίδι»

Η Λάρισα δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ, με τον Φώτη Τακιανό να μη συνδυάζει με νίκη το ντεμπούτο του στον πάγκο της ομάδας.

Η Λάρισα ηττήθηκε με 82-71 από τον ΠΑΟΚ για την 8η αγωνιστική της Basket League, με τον Φώτη Τακιανό να δηλώνει μετά το ματς πως η ομάδα του ήταν μουδιασμένη στο παιχνίδι, τονίζοντας πως κρατάει την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου.

Αναλυτικά δήλωσε στην ΕΡΤ3:

«Μπήκαμε μουδιασμένοι στο παιχνίδι σε άμυνα και σε επίθεση, είμαι στεναχωρημένος γιατί δώσαμε προσοχή σε 2-3 πράγματα, αλλά στο πρώτο ημίχρονο δεν λειτούργησε η ομάδα αμυντικά, η επίθεση μας έχει πρόβλημα να χτυπήσει αδυναμίες αντιπάλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα μας βελτιώθηκε και μπήκαμε στο ανοιχτό γήπεδο, αλλά μας πλήγωσε το εύκολο καλάθι, δεν μπορέσαμε να φτάσουμε πιο κοντά. Να κρατήσουμε την εικόνα του δεύτερου ημιχρόνου, πιστεύω στην ομάδα και υπάρχει η διάθεση να ενισχυθούμε για να πετύχει η ομάδα τον στόχο της».