Γιατράς: «Το παιχνίδι κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο»

Ο Μάκης Γιατράς μίλησε για την ήττα του Προμηθέα από τη Λάρισα, τονίζοντας πως το ματς κρίθηκε στο πρώτο μέρος.

Ο Προμηθέας, παρότι βρέθηκε να νικά ακόμα και με 21 πόντους, τελικά ηττήθηκε από τη Λάρισα και πλέον βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο αφού οι Θεσσαλοί προηγούνται με 2-0 στη σειρά.

Μετά το παιχνίδι, ο Μάκης Γιατράς μίλησε για την ήττα, τονίζοντας ότι όλα κρίθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο που οι παίκτες του δεν κράτησαν τη διαφορά, μένοντας στον παράγοντα κούραση.

Οι δηλώσεις που έκανε ο Μάκης Γιατράς:

«Το παιχνίδι κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο, όπου είχαμε μεγάλη ευστοχία στα σουτ τριών πόντων, ήμασταν συγκεντρωμένοι και πήραμε διαφορά, αλλά φάγαμε εύκολα καλάθια με κάποια λέι-απ και κάποιες βολές. Στο τέλος κουραστήκαμε. Πραγματικά ήταν ένα παιχνίδι ντέρμπι.

Ήταν μια φάση, έβαλε το τρίποντο η Λάρισα, εμείς το χάσαμε. Συγχαρητήρια στη Λάρισα, συγχαρητήρια στον κόσμο (σ.σ. της Λάρισας) που υποστηρίζει την ομάδα και τους βοήθησε να κερδίσουν. Έγινε το 2-0, προχωράμε».