«Κράξιμο» στο ΟΑΚΑ μετά το εντυπωσιακό 25-9 του Άρη

Η κάκιστη παρουσία του Παναθηναϊκού στο τρίτο δεκάλεπτο, διάστημα στο οποίο ο Άρης έτρεξε σκορ 25-9, έφερε γιούχα από μερίδα οπαδών των πράσινων!

Μπορεί ο Παναθηναϊκός να επικράτησε του Άρη με 85-65, όμως η αλήθεια είναι ότι η νίκη για τους πράσινους ήρθε πολύ πιο αγχωτικά από ότι μαρτυρά το τελικό +20.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 51-34 για την ομάδα του Ρικ Πιτίνο ωστόσο στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αρης με ένα εκπληκτικό 25-9 πλησίασε στο 60-59!

Η κάκιστη εικόνα των γηπεδούχων στο διάστημα αυτό που ήρθε ως συνέχεια σε μια σειρά αρνητικών αποτελεσμάτων στην Ευρωλίγκα, οδήγησε μερίδα οπαδών του τριφυλλιού σε αποδοκιμασίες.

Οι αντίδραση αυτή του κόσμου του Παναθηναϊκού φαίνεται ότι έφερε αποτέλεσμα καθώς στο τελευταίο δεκάλεπτο οι πράσινοι έτρεξαν 25-6 για να φτάσουν στην επικράτηση με αυτό το 85-65.