Το ντεμπούτο Ζευγαρά και Κολοβέρου με τη φανέλα του Ολυμπιακού (vids)

Θωμάς Ζευγαράς και Ιωσήφ Κολοβέρος έκαναν ντεμπούτο με τον Ολυμπιακό στο παιχνίδι απέναντι στον Πανιώνιο, όπου οι ερυθρόλευκοι νίκησαν με 101-65.

Ο Θωμάς Ζευγαράς και ο Ιωσήφ Κολοβέρος συμπλήρωσαν την 12άδα του Ολυμπιακού στον αγώνα με τον Πανιώνιο λόγω της απουσίας των Σπανούλη, Στρέλνιεκς και Αγραβάνη και Ποκουσέφκσι (πιάνει θέση ξένου).

Τρία λεπτά πριν από τη λήξη μάλιστα ο Ιωσήφ Κολοβέρος πήρε το βάπτισμα του πυρός με τη φανέλα των ερυθρόλευκων, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Θωμάς Ζευγαράς, ο οποίος μάλιστα στην πρώτη του προσπάθεια σκόραρε μπήκε κι αυτός στον αγωνιστικό χώρο.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ολυμπιακός νίκησε πολύ εύκολα τους κυανέρυθρους με 101-65 και έφτασε τις 18 νίκες σε 20 ματς στην Basket League.