Ζούρος: «Ανεπίτρεπτη η εικόνα μας στα τελευταία λεπτά»

Ο Ηλίας Ζούρος παρά τη νίκη της ομάδας του, είχε αρκετά παράπονα από τον τρόπο που αντιμετώπισαν οι παίκτες του τα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Το Περιστέρι νίκησε 80-75 τον ΠΑΟΚ, συνεχίζοντας να εντυπωσιάζει με τη σταθερότητά του στην Basket League.

Η ομάδα των δυτικών προαστίων παρά την νίκη, είδε τους Θεσσαλονικείς να μειώνουν την διαφορά στα τελευταία λεπτά και το +24 να γίνεται +6.

Αυτό δεν πέρασε απαρατήρητο από τον προπονητή των γηπεδούχων, Ηλία Ζούρο, με τον Έλληνα τεχνικό να αναφέρει χαρακτηριστικά στην κάμερα της EΡΤ:

«Σίγουρα είναι ανεπίτρεπτο αυτό που έγινε στο τέλος. Είχαμε μεγάλη διαφορά και τη χάσαμε στο τέλος με ένα σερί 20-7. Αυτό πρέπει να το διορθώσουμε.

Μετά από τέτοια καλή εμφάνιση για 35 λεπτά την καταστρέψαμε στο τέλος. Δεν πρέπει ποτέ να σταματάμε να παίζουμε άμυνα και επίθεση. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για αυτό».