Γκος: «Δεν λειτουργήσαμε σωστά στο τέλος»

Ο Αμερικανός σούτινγκ γκαρντ μίλησε για την αντίδραση του ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τη Χάποελ Χολόν.

Ο Φιλ Γκος σημείωσε 23 πόντους, αλλά δεν μπόρεσε να οδηγήσει τον ΠΑΟΚ στη νίκη απέναντι στη Χάποελ Χολόν με συνέπεια οι Θεσσαλονικείς να μείνουν χωρίς νίκη για 3η αγωνιστική στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Αμερικανός σκόρερ αρχικά σημείωσε: «Πιστεύω ότι στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν λειτουργήσαμε με τον τρόπο που μπορούσαμε, χάσαμε σημαντικές βολές και κάποια σουτ.

Ξέραμε ότι δεν θα ήταν εύκολο να πάρουμε τη νίκη μακριά από την έδρα μας. Πρέπει να βρούμε έναν τρόπο να αρχίσουμε να νικάμε στο μέλλον».

Για την επιστροφή του στο Ισραήλ από όπου είχε περάσει σαν παίκτης: «Έπαιξα εδώ πριν από περίπου 10-11 χρόνια. Είναι ωραίο να επιστρέφω σε μέρη που έχω παίξει και να αποδεικνύω ότι μπορώ να αγωνιστώ στο υψηλότερο επίπεδο.

Έμεινα εδώ μόλις 4-5 μήνες και μετά πήγα στην Πολωνία. Δυστυχώς χάσαμε, θα ήταν πολύ πιο ωραίο για μένα να είχαμε φύγει με τη νίκη».