«Πολυβόλο» η ΑΕΚ: 9/12 τρίποντα στο πρώτο ημίχρονο!

Η Ενωση ήταν εξαιρετική έξω από τη γραμμή των 6.75 μ. στο πρώτο 20άπετο του παιχνιδιού με την Χάποελ Ιερουσαλήμ και ολοκλήρωσε το πρώτο μέρος; με 9/12 τρίποντα.

Η ΑΕΚ δοκιμάζεται στην Ιερουσαλήμ από την Χάποελ για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Basketball Champions League, με τους Κιτρινόμαυρους στο πρώτο ημίχρονο να… πυροβολούν έξω από τη γραμμή των 6.75 μ. και να πετυχαίνουν 9 τρίποντα!

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου τα πήγε εξαιρετικά στα σουτ από μακρινή απόσταση και πήγε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου έχοντας 9/12 τρίποντα! Εξαιρετικό ποσοστό για τους παίκτες της Ενωσης, η οποία έκλεισε το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 47-46.

Υπενθυμίζουμε ότι η ΑΕΚ στην πρώτη αγωνιστική κέρδισε την Ορτέζ και σήμερα ψάχνει τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια στη φετινή διοργάνωση.