Με ηγέτη τον Γιουλ, εύκολα το 2Χ2 η Ρεάλ

Με επιθετική πολυφωνία και υψηλά ποσοστά ευστοχίας, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε και μέσα στη Βαλένθια, για να πετύχει τη 2η νίκη της στη φετινή ACB.

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα ματς στην ACB πέτυχε η Ρεάλ, η οποία στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, επικράτησε εκτός έδρας της Βαλένθια με 88-70. Κορυφαίος της βασίλισσας ο Σέρχιο Γιουλ με 17 πόνους, ενώ ακόμη ξεχώρισαν οι Κοζέρ (12π.), Ράντολφ (14π.) και Καμπάτσο, με τον τελευταίο να μοιράζει 9 ασίστ!

Οι μαδριλένοι πραγματοποίησαν ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο, διάστημα στο οποίο έτρεξαν επιμέρους σκορ 5-21. Ετσι έχτισαν μια διαφορά 20 πόντων (46-66) και παρά το γεγονός ότι στα πρώτα λεπτά της τελευταίας περιόδου οι παίκτες του Λάσο χαλάρωσαν (70-79 στο 38’) πάτησαν και πάλι το… γκάζι για να φτάσουν στο τελικό +18.

Από πλευράς νυχτερίδων, ξεχώρισε ο Ντούμπλιεβιτς με 15 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 26-28, 41-45, 46-66, 70-88