Ζιέλονα Γκόρα – Ούνικς Καζάν 73-82

Η Ούνικς Καζάν επικράτησε με 73-82 της Ζιελόνα Γκόρα, κλείνοντας νικηφόρα την κανονική διάρκειας της VTB League

Η Ούνικς Καζάν τα βρήκε δύσκολα μόνο για ένα ημίχρονο κόντρα στη Ζιέλονα Γκόρα αλλά εν τέλει πήρε το ροζ φύλλο αγώνα, επικρατώντας με 73-82 και έκλεισε με ιδανικό τρόπο την κανονική διάρκεια της VTB League.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ πιο δυνατά από τους φιλοξενούμενους στο ξεκίνημα της αναμέτρησης τους αιφνιδίασαν και κατάφεραν να πάρουν μία διαφορά 11 πόντων (26-15) στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Η ομάδα του Δήμητρη Πρίφτη ανέβασε την απόδοσή της μέχρι το ημίχρονο (44-41) και συνέχισε το ίδιο στην επανάληψη, φτάνοντας τελικά στη νίκη.

Ο Μόρις Εντούρ (17 πόντοι) και ο Ρέιμαρ Μόργκαν (14 πόντοι, 7 ριμπάουντ) ήταν οι κορυφαίοι των νικητών, ενώ ο Μαρκέλ Σταρκς σημείωσε 21 πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων.

Η Ούνικς Καζάν ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο της VTB League με ρεκόρ 21-5 έχοντας μόλις μία νίκη λιγότερη από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Τα δεκάλεπτα: 26-15, 44-41, 61-66, 73-82