Περπέρογλου : Σημαντική νίκη για τη Χάποελ του Περπέρογλου

Πολύτιμη νίκη στην προσπάθεια που κάνει να τερματίσει στην 2η θέση της βαθμολογίας στην κανονική περίοδο, πέτυχε η ομάδα του Στράτου Περπέρογλου.

Σημαντική νίκη, στην προσπάθεια που κάνει να τερματίσει στην 2η θέση της κανονικής περιόδου στο πρωτάθλημα Ισραήλ πήρε η Χάποελ Ιερουσαλήμ.

Η ομάδα του Στράτου Περπέρογλου, επικράτησε στην έδρα της της Χολόν με 88-86 για την 10 αγωνιστική. Ετσι βελτίωσε το ρεκόρ της στο 7-3, προσπερνώντας στην ισοβαθμία την σημερινό αντίπαλό της που έχει τον ίδιο απολογισμό. Πάντα στην κορυφή η Μακάμπι Τελ Αβιβ που έφτασε στο 9-1

Κορυφαίος για τους νικητές ο Τζερόμ Ντάισον με 29 πόντους, ενώ ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού Κειλίν Λούκας, πρόσθεσε 13. Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Γκλεν Ράις Τζούνιορ με 36 πόντους.

Οσο για τον Περπέρογλου, έμεινε στα ρηχά, καθώς είχε 6π. (3/3διπ., 0/3τριπ.), 1 ασίστ, 1 κλέψιμο, αλλά και 2 λάθη σε 14 λεπτά συμμετοχής.