Γαλατασαράι- Εφές Ανατολού 88-87

Η Γαλατασαράι νίκησε στην παράταση με σκορ 88-87 την Εφές σε φιλική αναμέτρηση, διαθέτοντας έναν εξαιρετικό Ζακ Όγκουστ με 13 πόντους.

Η Γαλατασαράι έκαμψε την αντίσταση της Εφές Ανατολού στην παράταση με σκορ 88-87, έπειτα από ένα πραγματικό τουρκικό ντέρμπι, στο πλαίσιο του τουρνουά «Gloria Cup».

Η ομάδα του Αταμάν πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 12 πόντων (31-43), αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η Γαλατά ανέτρεψε τα δεδομένα και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση (77-77). Εκεί ήταν καλύτερη στις λεπτομέρειες και πήρε τη νίκη με το τελικό 88-87.

Ο Άντριου Χάρισον με 14 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών, με τον Ζακ Όγκουστ να προσθέτει 13. Αντίθετα για την Εφές ξεχώρισαν οι Σέιν Λάρκιν με 19 πόντους και ο Μπράιαντ Ντάνστον με 18.

Τα δεκάλεπτα: 17-23, 31-43, 62-62, 77-77, 88-87