Ερυθρός Αστέρας-Μόρναρ Μπαρ 105-82

Η θητεία του Ντράγκαν Σάκοτα στον πάγκο του Ερυθρό Αστέρα ξεκίνησε με το δεξί, με τους Σέρβους να φτάνουν στη νίκη με σκορ 105-82 εναντίον της Μόρναρ Μπαρ, για την Αδριατική Λίγκα.

Ιδανικά ξεκίνησε τη θητεία του στον Ερυθρό Αστέρα ο Ντράγκαν Σάκοτα, με τον πρώην τεχνικό της ΑΕΚ να καθοδηγεί τη νέα του ομάδα στην άνετη νίκη (105-82 εντός) επί της Μόρναρ για την 8η αγωνιστική της Αδριατικής Λίγκας.

Οι Σέρβοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν 28-9 στην πρώτη περίοδο, ενώ έκλεισαν το ημίχρονο στο +13 (53-40). Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι έσφιξαν την άμυνά τους, αλλά δεν κατάφεραν να πλησιάσουν (72-60).

Η τέταρτη περίοδος ήταν παράσταση για ένα ρόλο, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν απόλυτα και να φτάνουν στο τελικό 105-82, που τους επανέφερε στις νίκες.

Πρώτοι σκόρερ των ερυθρόλευκων του Βελιγραδίου ήταν οι Λάζιτς και Ότζο (με 13 έκαστος), ενώ ο Γκιστ πρόσθεσε 10 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 28-9, 53-40, 72-60, 105-82.