Ολυμπιακός : Φιλική νίκη επί της Ελευθερίας Μοσχάτου

Τη νίκη με 75-45 πήρε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού σε φιλικό παιχνίδι στην έδρα της Ελευθερίας Μοσχάτου.

Νικηφόρο ήταν το τελευταίο φιλικό τεστ του Ολυμπιακού πριν την έναρξη των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων.

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ των Ερυθρόλευκων επικράτησε με 75-45 στην έδρα της Ελευθερίας Μοσχάτου και δείχνει έτοιμη για το παιχνίδι κόντρα στους Πάνθηρες Καβάλας την ερχόμενη Κυριακή (11/10) για το Κύπελλο Ελλάδος στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Το σύνολο του Γιώργου Παντελάκη πήρε διψήφια διαφορά πόντων από νωρίς ολοκληρώνοντας το πρώτο δεκάλεπτο στο +16 (13-29), ενώ στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες προηγούνταν με 22-47. Στο τέλος της τρίτης περιόδου ο Ολυμπιακός εκτόξευσε τη διαφορά στο +32 (35-63), ενώ με επιμέρους σκορ 10-12 στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα (45-75).