Θετικό ντεμπούτο της Αρμάνι με «clutch» Ντιλέινι

Η ομάδα του Μιλάνο επικράτησε με 86-82 της Ντιναμό Σάσαρι στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας της ενόψει της νέας σεζόν.

Ξεμούδιασμα για τους παίκτες της Αρμάνι Μιλάνο και το συγκρότημα του Ετόρε Μεσίνα. Οι Μιλανέζοι αγωνίστηκαν απέναντι στην Ντιναμό Σάσαρι σε φιλικό προετοιμασίας, κατακτώντας την πρώτη τους νίκη για φέτος με 86-82.

Ο Ντιλέινι ήταν όλα τα λεφτά με 18 πόντους και 3/3 τρίποντα, ενώ ο Ντατόμε πρόσθεσε άλλους 10 πόντους, όσους και ο Πάντερ.
Για τους ηττημένους Μπίλαν με 18 και Τζεντίλε με 16 ξεχώρισαν.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν μαζί στο τέλος με 20-20, με τον Μεσίνα να ξεκινάει το ματς έχοντας την πεντάδα τους Ντιλέινι, Πάντερ, Μίτσοφ, ΛεΝτέι και Χάινς.
Όσο περνούσε η ώρα η Αρμάνι ανέβασζε στροφές, προηγήθηκε με 7 ποντους (23-30) και έκλεισε το ημίχρονο στο 39-43.

Η Σάσσαρι κυριάρχησε στην τρίτη περίοδο. Τζεντίλε και Μπίλαν έφεραν προβλήματα στην Αρμάνι και στο 27′ προηγήθηκαν με 55-51, για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 61-59.,
Ο Σερχι με τον Ντατόμε έδρασαν στην τελευταία περίοδο, έδωσαν ένα ισχνό προβάδισμα στους παίκτες του Μεσίνα, με τον Ντιλέινι να δίνει χαριστικές βολές για την νίκη της ομάδας της Ευρωλίγκας.

⏸ “City Of Cagliari”: 43-39 Olimpia a fine primo tempo ⚪️🔴

📊 Delaney e Tarczewski 8, Punter 7, Micov 6, Hines 5, Moraschini 4, Datome 3, Rodriguez 2