Παναθηναϊκός – Το «ευχαριστώ» του Νέντοβιτς στον κόσμο (pic)

Ο Νεμάνια Νέντοβιτς αποθέωσε τον κόσμο του Παναθηναϊκού και ζήτησε συγγνώμη για το απότελεσμα στο ντέρμπι.

Ο Παναθηναϊκός μπόρεσε μόνο στο τρίτο δεκάλεπτο να απειλήσει με αξιώσεις τον Ολυμπιακό μειώνοντας μέχρι τους τρεις (51-54), ωστόσο οι ερυθρόλευκοι, που δεν έχασαν ποτέ το προβάδισμα, πάτησαν γκάζι στην τελευταία περίοδο και έφυγαν με ένα εμφατικό διπλό από το ΟΑΚΑ (84-65) για τη 17η αγωνιστική της EuroLeague.

Ο Νεμάνια Νέντοβιτς ήταν ο πρώτος σκόρερ του τριφυλλιού με 17 πόντους, μοιράζοντας παράλληλα και 7 ασίστ, και μετά το τέλος του αγώνα, φρόντισε να αποθεώσει τον κόσμο της ομάδας για την παρουσία του στο γήπεδο και να ζητήσει συγγνώμη για το αποτέλεσμα που δεν ήταν αυτό που έπρεπε.

«Απίστευτοι, συγγνώμη για την ήττα, ευχαριστούμε», ανέφερε στο μήνυμά του ο Σέρβος.