Ο Kill Bill… τρέλανε τον Ιτούδη με τα καμώματά του! (vid)

Ο Βασίλης Σπανούλης πήγε να γυρίσει μόνος του το ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο πετυχαίνοντας 11 πόντους και έφερε σε απόγνωση τον Δημήτρη Ιτούδη,

Ο Ολυμπιακός είχε πολύ καλή εικόνα στη Μόσχα αλλά πλήρωσε το πολύ κακό τρίτο του δεκάλεπτο. Παρόλα αυτά, στην τέταρτη περίοδο λίγο έλειψε να κάνει και πάλι μία μεγάλη ανατροπή κόντρα στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας, με τον Σπανούλη να ξυπνά επιθετικά και να πετυχαίνει 11 πόντους με τρία πολύ μεγάλα τρίποντα, παρά την τελική ήττα των Πειραιωτών με 69-65.

Ο Σπανούλης ξυπνά μεγάλους εφιάλτες στους Ρώσους (και όχι άδικα), αφού μόλις τον βλέπουν να «οπλίζει», αρκετά πόδια τρέμουν στις τάξεις της ρωσικης ομάδας. Εξ ου και η αντίδραση του κόουτς των Ρώσων, Δημήτρη Ιτούδη όταν έβλεπε τον αρχηγό του Ολυμπιακού να φορτώνει με πόντους το καλάθι της ομάδας του και τους ερυθρόλευκους να φτάνουν μέχρι και το 63-63, λίγα λεπτά πριν τη λήξη…

Η Euroleague απαθανάτισε τη στιγμή απόγνωσης του Ιτούδη και ανέβασε ένα σχετικό gif με το συμβάν, λέγοντας σχετικά «Όταν παίζεις κόντρα στον Kill Bill…»