ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Εφές 102-84

Η ρωσική ομάδα κέρδισε εύκολα 102-84 την Εφές Αναντολού έχοντας κορυφαίο τον Κλάιμπερν.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επικράτησε με 102-84 της Εφές Αναντολού στη Ρωσία και επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα της από τη Φενέρμπαχτσε.

Οι Ρώσοι από τα πρώτα λεπτά είχαν την υπεροχή με τον Κλάιμπερν να είναι πάρα πολύ καλός σε άμυνα και επίθεση.

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 52-46 καθώς η ομάδα του Ιτούδη ήταν εμφανώς καλύτερη και οι Τούρκοι είχαν σοβαρά προβλήματα στην αμυντική τους λειτουργία.

Ο Ντε Κολό και ο Σέρχι Ροντρίγκεθ παρέλαβαν στη συνέχεια τη σκυτάλη και έδιναν λύσεις στην επίθεση, την ώρα που ο Αταμάν προσπαθούσε να βρει τρόπους για να ανακόψει το ρυθμό της ΤΣΣΚΑ.

Το ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, όπου ο Κλάιμπερν και ο Χάντερ είχαν τον πρώτο λόγο και η «ομάδα του στρατού» έφτασε στην επικράτηση με χαρακτηριστική άνεση με το τελικό 102-84.

Από την ΤΣΣΚΑ οι Κλάιμπερν (24π.), Ντε Κολό (21π.) και Χάντερ (13π.) ήταν οι καλύτεροι. Από την Εφές προσπάθησαν οι Μπομπουά (24π.) και Μότουμ (16π.).

Τα δεκάλεπτα: 31-24, 52-46, 77-68, 102-84