Άνευ προηγουμένου το πάρτι του Μιλουτίνοφ στην πράσινη ρακέτα!

Μεγάλη εμφάνιση από τον Νίκολα Μιλουτίνοφ κόντρα στον Παναθηναϊκό, με τον Σέρβο γίγαντα να έχει πετύχει double double από το ημίχρονο του μεγάλου ντέρμπι!

Φοβερός και τρομερός ο Νίκολα Μιλουτίνοφ, έχει κάνει φύλλο και φτερό την έτσι και αλλιώς προβληματική frontline του Παναθηναϊκού, στο ντέρμπι του ΣΕΦ για την 16η αγωνιστική της Euroleague. Ο Σέρβος σέντερ σκοράρει όπως και όποτε θέλει, ενώ δεν προβληματίζεται από οποιονδήποτε πράσινο ψηλό έριξε πάνω του ο Πιτίνο.

Οι συμπαίκτες του έχουν… μυριστεί τη δουλειά και τον ταΐζουν όποτε μπορούν, με την άμυνα με αλλαγές να μη δουλεύει για τους πράσινους. Έχει αγωνιστεί ήδη 15:43, έχοντας πετύχει ένα εμφατικό double double με 10 πόντους (5/7 σουτ), 12 ριμπάουντ (4 επιθετικά/8 αμυντικά) και έχει φορτώσει τους αντιπάλους του με 5 φάουλ. Κατορθώματα που του δίνουν 24 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης. Και ακόμα απομένει ένα ημίχρονο…