Άποντος μετά από 2,5 χρόνια ο Πρίντεζης!

Ο Γιώργος Πρίντεζης δεν κατάφερε να σκοράρει στο ματς του Ολυμπιακού με την Φενέρμπαχτσε, κάτι το οποίο συνέβη για πρώτη φορά μετά τον μακρινό Οκτώβριο του 2016!

Δεν του πήγε τίποτα στην Τουρκία, παρά το γεγονός ότι προσπάθησε πολύ. Ο λόγος για τον Γιώργο Πρίντεζη ο οποίος στα 19:40 λεπτά στα οποία έμεινε στο παρκέ στην ήττα του Ολυμπιακού με 90-75 από τη Φενέμπαχτσε δεν κατάφερε να σκοράρει.

Για την ακρίβεια ο «υπαρχηγός» των Πειραιωτών είχε 0/3 κι έτσι ήταν άποντος σε ένα γεγονός που μόνο συχνά δεν του συμβαίνει.

Συγκεκριμένα, στους προηγούμενους 73 αγώνες του στην Euroleague, o 33χρονος φόργουορντ σημείωνε τουλάχιστον έναν πόντο σε κάθε ματς.

Να θυμίσουμε ότι την προηγούμενη φορά που συνέβη κάτι τέτοιο ήταν… 73 ολόκληρα ματς πριν και συγκεκριμένα στο 90-95 απέναντι στη Μπασκόνια τον Οκτώβριο του 2016.  Και τότε ο Πριντ είχε επίσης 0/3 δίποντα σε 18:10 λεπτά συμμετοχής.