Μπάγερν-Αρμάνι Μιλάνο 78-64

Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εύκολα με 78-64 της Αρμάνι Μιλάνο και ξεκίνησε ιδανικά τις υποχρεώσεις της στη Euroleague. Πολύ καλό ντεμπούτο για τον Σκόλα με τους Ιταλούς.

Eκπληκτική πρεμιέρα για την Μπάγερν Μονάχου!

Οι Βαυαροί συνέτριψαν την Αρμάνι Μιλάνο του Σκόλα με 78-64, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Euroleague.

Καλύτεροι για τη γερμανική ομάδα ήταν ο Λούτσιτς με 18 και ο Τζέντοβιτς με 16 πόντους, ενώ για την Αρμάνι ξεχώρισαν ο 39χρονος Λουίς Σκόλα με 17 πόντους (6 ριμπάουντ) και ο Σέρχι Ροντρίγκεθ με 14 πόντους.

Η Μπάγερν ξεκίνησε δυνατά, καθώς προηγήθηκε με 10-3, ωστόσο η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση και το τέλος της 1ης περιόδου βρήκε μπροστά την ομάδα του Έτορε Μεσίνα με 23-22. Στο 2ο δεκάλεπτο η Μπάγερν μπήκε με το… πόδι στο γκάζι και πήρε το προβάδισμα με 12 πόντους διαφορά (37-25). Το πρώτο ημίχρονο έληξε 42-34.

Στο β’ μέρος δεν άλλαξαν πολλά πράγματα, με την Μπάγερν να έχει σταθερά διψήφιο προβάδισμα. Το μόνο που κατάφερε η Αρμάνι ήταν να μειώσει στους 10 πόντους στο 37′ (70-60), ενώ το τελικό σκορ έφτασε στο 78-64.