Ολυμπιακός: Η άμυνα υποχρέωσε τη Βαλένθια να σκοράρει μόλις 8 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο

Η εκπληκτική άμυνα που έπαιξε η ομάδα του Ολυμπιακού στη δεύτερη περίοδο, «ανάγκασε» τη Βαλένθια να σκοράρει μόλις 8 πόντους.

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει να είναι εκπληκτικός και στην δεύτερη περίοδο της αναμέτρησης με τη Βαλένθια, αλλά αυτή τη φορά στην άμυνα.

Ο Ολυμπιακός στη δεύτερη περίοδο ανάγκασε τη Βαλένθια να βάλει 8 πόντους σε 10 αγωνιστικά λεπτά και ξεκινώντας από την άμυνά του έφτασε στο +24 του πρώτου ημιχρόνου, πετυχαίνοντας παράλληλα 23 πόντους στην επίθεση του.

Μάλιστα την ανάγκασε να έχει υποπέσει ήδη σε 11 λάθη, έχοντας μόλις 5 ασίστ.

Τα στατιστικά των «νυχτερίδων»: 6/14 δίποντα, 5/13 τρίποντα, 3/3 βολές, 9 ριμπάουντ (6-3), 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, 11 λάθη