Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Ευρωλίγκας

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 79-78 από την Αρμάνι στο ΟΑΚΑ και πλέον έχει ρεκόρ 1-2 – Την Παρασκευή στις 21:30 παίζει ο Ολυμπιακός με την Ζενίτ στο ΣΕΦ.

Στο ίδιο έργο θεατές έγιναν για δεύτερη σερί εβδομάδα οι οπαδοί του Παναθηναϊκού. Οι Πράσινοι ηττήθηκαν με 79-78 από την Αρμάνι, σε ένα ματς που προηγήθηκαν με 68-61, έξι λεπτά πριν το τέλος.

Η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη ηττήθηκε από την ιταλική ομάδα με το ίδιο σκορ όπως και στο ματς με την Βιλερμπάν, με τον Νικ Καλάθη να είναι και πάλι άστοχος στην τελευταία επίθεση. Με αυτή την ήττα ο Παναθηναϊκός έχει πλέον ρεκόρ 1-2 στη φετινή διοργάνωση.

Από εκεί και πέρα, στα άλλα παιχνίδια της βραδιάς, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας κέρδισε εντός έδρας την Χίμκι με 99-86, η Φενερμπαχτσέ επικράτησε της Μπασκόνια με 87-80 και πέτυχε την πρώτη της νίκη στην Ευρωλίγκα, ενώ η Ζαλγκίρις έκανε τη μεγάλη έκπληξη και με πρωταγωνιστή τον ΛεΝτέι νίκησε με 86-73 την Ρεάλ Μαδρίτης. Στα βραδινά ματς, η Μπάγερν διέλυσε με 104-63 την Βιλερμπάν, ενώ η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιάννη Σφαιρόπουλου κέρδισε στην παράταση τον Ερυθρό Αστέρα του Μίλαν Τόμιτς με 84-69 (67-67 κ.α).