Ολυμπιακός: Πέτυχε 2η φορά φέτος 30 πόντους σε ένα δεκάλεπτο (pics)

Η πρώτη περίοδος του αγώνα Άλμπα-Ολυμπιακός έληξε 17-30, με τους «ερυθρόλευκους» να βάζουν 30 πόντους σε ένα δεκάλεπτο για 2η φορά φέτος.

Ο Ολυμπιακός είναι… πολυβόλο στο Βερολίνο μέχρι στιγμής!

Οι «ερυθρόλευκοι» στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Άλμπα προηγούνται με 55-38 και πραγματοποιούν εξαιρετική εμφάνιση. Aξιοσημείωτο είναι πάντως το γεγονός ότι οι «ερυθρόλευκοι» στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης πέτυχαν 30 πόντους, κάτι που κατάφεραν για δεύτερη φορά τη φετινή χρονιά.

Η προηγούμενη ήταν με τη Βαλένθια στο ΣΕΦ, όταν η ομάδα του Κεστούτις Κεμζούρα πέτυχε 31 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο και φυσικά έφτασε σε μία άνετη νίκη με σκορ 89-63!

Κάτι ανάλογο θα συμβεί και απόψε πιθανότατα. Αξίζει να σημειωθεί επίσης πως πρώτοι σκόρερ του Ολυμπιακού είναι οι Γιώργος Πρίντεζης και Κώστας Παπανικολάου με 12 πόντους έκαστος, ενώ είναι οι μοναδικοί παίκτες που είχαν διψήφιο αριθμό πόντων στο πρώτο μέρος.