ΚΟΣΜΟΣ
![Οι γεμάτοι περηφάνια σημαιοφόροι Αντετοκούνμπο, Ντρισμπιώτη και η ελληνική αποστολή στην τελετή έναρξης (pics & vid)](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/07/GTbswhIW4AAThkx-300x182.jpg)
Οι Έλληνες προπονητές συνεχίζουν να αυξάνονται συνεχώς στο πρωτάθλημα της Κίνας. Μετά τους Γιάννη Χριστόπουλο και Χάρη Μαρκόπουλο που εργάζονται ως δίδυμο στους Βeijing Ducks και ο Μάνος Μανουσέλης μετακομίζει στο CBA.
Ο Έλληνας τεχνικός θα αναλάβει χρέη βοηθού προπονητή στους Shanghai Sharks, ομάδα που ανήκει στον Κινέζο θρύλο του αθλήματος Γιάο Μινγκ.
Η νέα ομάδα του Μάνου Μανουσέλη έχει στο ρόστερ τους ξένους Τζέιμς Νάναλι και Ντονάτας Μοτιεγιούνας, ενώ ήταν η πρώην ομάδα του νυν παίκτη του Παναθηναϊκού Τζιμ Φριντέτ.