Ράπτορς – Λέικερς 107-92

Οι Ράπτορς νίκησαν εύκολα τους Λέικερς με 107-92, στέλνοντας μήνυμα σε όλο το ΝΒΑ.

Οι Ράπτορς έδειξαν ότι βρίσκονται σε τρομερή κατάσταση και μετά την επανέναρξη και παίζοντας σπουδαίο μπάσκετ στην τέταρτη περίοδο επιβλήθηκαν με 107-92 των Λέικερς, στέλνοντας το δικό τους μήνυμα.

Οι «δεινόσαυροι» ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, όμως στην τελευταία περίοδο πάτησαν γκάζι και ξέφυγαν στο σκορ, φτάνοντας τελικά σε μία σχετικά εύκολη νίκη.

Ο Κάιλ Λάουρι με 33 πόντους και 14 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Ο Τζι Ανουνόμπι να προσθέτει 23 πόντους και τον Πασκάλ Σιάκαμ 15 πόντους (αλλά με 5/17 σουτ) και 9 ριμπάουντ.

Για τους Λέικερς, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς είχε 20 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Κάιλ Κούζμα 16 πόντους και ο Άντονι Ντέιβις 14 πόντους.