Μάτζικ – Μπακς 99-121 : «Γκάζωσαν» στην τέταρτη περίοδο και «άλωσαν» το Ορλάντο οι Μπακς

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να επιστρέφει στη δράση και με ξέσπασμα στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Μπακς πέρασαν εύκολα από το Ορλάντο, επικρατώντας των Μάτζικ με 121-99.

Με εξαιρετική άμυνα και με ένα επί μέρους 2-22 στην τέταρτη περίοδο οι Μπακς πέρασαν από το Ορλάντο (121-99) και πλησίασαν στην κορυφή της Ανατολής στην επιστροφή του Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος ήταν σε ακόμη ένα παιχνίδι καταλυτικός.

Ο «Greek Freak» έπαιξε για 27 λεπτά, έχοντας 22 πόντους (8/16 σουτ), 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 μπλοκ και 1 κλέψιμο. Πλέον το Μιλγουόκι βρίσκεται στο 7-4, πλησιάζοντας περισσότερο την κορυφή της Ανατολικής Περιφέρειας και έφτασε τις 2 νίκες σε 5 ματς μακριά από την έδρα του.

Επίσης για τους Μπακς εξαιρετικοί ήταν οι Μίντλετον και Πόρτις, οι οποίοι πέτυχαν από 20 πόντους. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 2 πόντους (1/2 δίποντα), 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ σε 10 λεπτά συμμετοχής.

Για τους Μάτζικ ξεχώρισαν ο Βούτσεβιτς με 28 πόντους και 13 ριμπάουντ και ο Γκόρντον είχε 21 και 8 ασίστ.