Μπακς – Πέισερς 140-113

Μπορεί ο Γιάννης Αντετοκούνμπο να μην αγωνίστηκε για προληπτικούς λόγους, όμως οι Μπακς ήταν εντυπωσιακοί και διέλυσαν τους Πέισερς με 140-113.

Οι Μπακς ήταν σε τρομερή κατάσταση στο Μιλγουόκι, επικρατώντας με 140-113 των Πέισερς και φτάνοντας τις 12 νίκες σε 13 αγώνες, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο μάλιστα να μην αγωνίζεται για προληπτικούς λόγους.

Η ομάδα του Μάικ Μπουντενχόλζερ ήταν καταπληκτική και είχε 48 πόντους στην πρώτη περίοδο και έφτασε στους 83 πόντους στο ημίχρονο, δείχνοντας τα δόντια τους στην αντίπαλό τους. Αυτή, μάλιστα, ήταν η 12η νίκη του Μιλγουόκι στα τελευταία 13 παιχνίδια.

Εν τη απουσία του Greek Freak, ο Χόλιντέι βγήκε μπροστά και είχε 28 πόντους (6/9 δίποντα, 5/6 τρίποντα, 1/2 βολές), ενώ μάζεψε 5 ριμπάουντ, μοίρασε 14 ασίστ και είχε 2 κλεψίματα σε 29:44. Πολύ καλός ήταν και ο Κρις Μίντλετον με 25 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ και ο Μπρουκ Λόπεζ πρόσθεσε 18 πόντους (6/11 δίποντα και 6/7 βολές. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 14 λεπτά συμμετοχές με 3 πόντους (1/2 δίποντα, 1/3 βολές), 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από την άλλη για τους Πέισερς ο Ντόμας Σαμπόνις είχε 22 πόντους, (9 ριμπάουντ και 6 ασίστ), ο Τζέρεμι Λαμπ με 21 πόντους, ο Κάρις ΛεΒέρτ με 19/5/5 και ο Νταγκ ΜακΝτέρμοτ με 20 πόντους (9/14 σουτ).