Διπλό μέσα στο Φοίνιξ για τους Νάγκετς (98-110)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκολα Γιόκιτς, οι Νάγκετς κατάφεραν να επικρατήσουν μέσα στο Φοίνιξ απέναντι στους Σανς με 98-110 και να ξεκινήσουν με το δεξί τη σεζόν στο NBA.

Ποδαρικό με το δεξί για τους Νάγκετς. Η ομάδα από το Ντένβερ κατάφερε να κάνει το μεγάλο διπλό στο Φοίνιξ και να επικρατήσει των περσινών φιναλίστ, Σανς, με 110-98 κάνοντας έτσι ποδαρικό με το δεξί στη σεζόν.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον MVP της περασμένης σεζόν, Νίκολα Γιόκιτς, οι Νάγκετς κατάφεραν να κυριαρχήσουν απέναντι στους Σανς και να εξασφαλίσουν τη νίκη και το ξεκίνημα με το δεξί στη σεζόν.

Παρότι οι γηπεδούχοι έκλεισαν το ημίχρονο, έχοντας το προβάδισμα, στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές, άρχισαν να βάζουν τα σουτ και μπήκαν στην τελευταία περίοδο με μία διαφορά εννέα πόντων.

Στο τελευταίο 12λεπτο, τα πράγματα έγιναν πιο απλά για τους Νάγκετς και χωρίς να αντιμετωπίσουν πολλά προβλήματα, έφτασαν στη νίκη και έδειξαν από το πρώτο κιόλας παιχνίδι τις… ορέξεις τους για φέτος.