Νάγκετς – Μπακς 128-125

Δεν τα κατάφεραν οι Μιλγουόκι Μπακς στην έδρα των Ντένβερ Νάγκετς και παρόλο που βρέθηκαν με διαφορά οκτώ πόντων δύο λεπτά πριν τη λήξη, ηττήθηκαν με 128-125 στην παράταση.

Έβαλαν τα χεράκια τους και έβγαλαν τα ματάκια τους οι Μπακς στο Ντένβερ. Η ομάδα του Μιλγουόκι ηττήθηκε με 128-125 στην παράταση από τους Νάγκετς και έπεσε στο 41-36, έναντι 42-35 των αντιπάλων της.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μέτρησε 18 πόντους 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο κάνοντας εν γένει καλή εμφάνιση. Ωστόσο, 3 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας του ματς αποβλήθηκε λόγω επιθετικού φάουλ το οποίο ήταν το έκτο του. Μάλιστα, δεν φάνηκε να συμφωνεί καθόλου με την απόφαση του διαιτητή στον οποίο και ξέσπασε με αποτέλεσμα να αποβληθεί και από τον πάγκο των ελαφιών.

Από κει και πέρα, οι Πάρκερ και Μπλέντσο είχαν από 35 και 31 πόντους αντίστοιχα για τους φιλοξενούμενους. Όσον αφορά τους νικητές, ο Γιόκιτς έκανε μεγάλο ματς σταματώντας στους 35 πόντους έχοντας και 13 ριμπάουντ, με τον Μίλσαπ να ακολουθεί με 26 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 22-34, 63-54, 79-92, 111-111 (παρ) 128-125