Άποντος ο Βεζένκοφ στη βαριά ήττα των Κινγκς από τους Ρόκετς (107-89)

Ο Σάσα Βεζένκοφ δεν σκόραρε στη βαριά ήττα των Σακραμέντο Κινγκς από τους Χιούστον Ρόκετς (107-89),

Οι Σακραμέντο Κινγκς θέλουν να ξεχάσουν όσο πιο γρήγορα γίνεται τη βαριά ήττα από τους Χιούστον Ρόκετς με 107-89.

Η ομάδα του Μάικ Μπράουν τα βρήκε σκούρα από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο καθώς βρέθηκε να χάνει με 14 πόντους (33-19) και παρόλο που η διαφορά στο ημίχρονο έπεσε στο -6 (59-53) οι Τεξανοί «ξέσπασαν» στην τελευταία περίοδο με αποτέλεσμα να πάρουν μία άνετη νίκη.

Ο Σάσα Βεζένκοφ στα 10:46 που αγωνίστηκε δεν πέτυχε καλάθι (0/2 εντός πεδιάς) έχοντας μόλις 1 ριμπάουντ, ένα κλέψιμο και 1 μπλοκ. Κορυφαίος από την ομάδα του ήταν ο Μονκ με 18, ενώ από τους νικητές οι οποίοι είχαν 6 παίκτες με διψήφιο νούμερο πόντων ο Μπρουκς ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα με 26 πόντους μαζεύοντας παράλληλα 9 ριμπάουντ.

Πλέον στη Δυτική Περιφέρεια οι Κινγκς βρίσκονται στην 11η θέση με ρεκόρ 2-3 όσο και οι Ρόκετς που είναι ακριβώς από κάτω τους.