Καβαλίερς – Λέικερς 115-121: Πέρασε από το… σπίτι του ο ΛεΜπρόν (vid)

Οι Λέικερς πέρασαν από την έδρα των Καβαλίερς (121-115), έχοντας τους ΛεΜπρόν Τζέιμς και Άντονι Ντέιβις σε τρομερό βράδυ.

Με πρωταγωνιστές τους ΛεΜπρόν Τζέιμς και Άντονι Ντέιβις, οι Λέικερς πέρασαν από την έδρα των Κλίβελαντ Καβαλίερς.

Επιστρέφοντας για άλλη μια φορά ως αντίπαλος στο Κλίβελαντ, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς έφυγε νικητής με τους Λέικερς. Το τελικό 115-121 σήμανε την τρίτη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη των «λιμνανθρώπων», που χρειάστηκαν την τελευταία περίοδο για να «χτίσουν» διαφορά οκτώ πόντων την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Ο Άντονι Ντέιβις σκόραρε 23 από τους 32 πόντους του στο δεύτερο μέρος, μαζί με τα 13 του ριμπάουντ, την ώρα που ο ΛεΜπρόν για άλλο ένα παιχνίδι υπήρξε καθοριστικός με 22 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Από την άλλη τα προβλήματα των Καβαλίερς συνεχίστηκαν, με τον Γκάρλαντ να περιορίζεται στα 14 λεπτά, ενώ ο Ντόνοβαν Μίτσελ επέστρεψε μεν με 22 πόντους αλλά υπήρξε άστοχος με 4/18 σουτ εντός παιδιάς.