Απίθανος Ντόνσιτς: Έκανε triple double πριν το ημίχρονο! (vid)

Εξωπραγματικός Λούκα Ντόνσιτς έκανε triple double πριν το ημίχρονο και οδήγησε τους Μάβερικς σε άνετη νίκη επί των Τζαζ (147-97).

Οι Μάβερικς επικράτησαν εύκολα με 147-97 των Τζαζ, την ώρα που ο Λούκα Ντόντσιτς έκανε εμφάνισε που έμεινε στην ιστορία. Ο Σλοβένος σταρ είχε 40 πόντους, 10 ριμπάουντ και 11 ασίστ με 6 τρίποντα, σε μόλις… τρία δωδεκάλεπτα!

Πέτυχε triple double 29 πόντων από το ημίχρονο, το έβδομο ματς της καριέρας του με 40+ πόντους, 10+ ριμπάουντ και 10 + ασίστ, ισοφαρίζοντας τον θρύλο του ΝΒΑ Γουίλτ Τσάμπερλεϊν στην 4η θέση της σχετικής λίστας.

Αυτό ήταν το πρώτο triple double που πετυχαίνει στην καριέρα του στο ημίχρονο, ενώ είναι και το υψηλότερο triple double ημιχρόνου από πλευράς σκοραρίσματος στην ιστορία του ΝΒΑ.