Σέλτικς – Καβαλίερς 120-113: Παραμένει «απόρθητο» TD Garden των Κελτών (vid)

Οι Σέλτικς επικράτησαν των Καβαλίερς με 120-113 και κράτησαν «απόρθητο» για άλλο ένα βράδυ φέτος το TD Garden.

Οι Μπόστον Σέλτικς πήραν τη νίκη απέναντι στους Κλίβελαντ Καβαλίερς (120-113) κάνοντας ένα επιθετικό ξέσπασμα στο τέλος, με επιμέρους σκορ 9-0.

Με το σκορ 106-106, 6 λεπτά και 5 δεύτερα πριν το τέλος του αγώνα, οι Σέλτικς κράτησαν χωρίς σκορ τον αντίπαλό τους για σχεδόν δύο αγωνιστικά λεπτά και με επιμέρους 9-0 διατηρήσαν το φετινό αήττητο στο TD Garden στο 11-0.

Ο Τζέιλεν Μπράουν (4 ασίστ) και ο Τζέισον Τέιτουμ (10 ριμπ., 5 ασίστ) μέτρησαν από 25 πόντους, ενώ ο Κρίσταπς Πορζίνγκις πρόσθεσε 21 πόντους, 10 ριμπάουντ και ο Ντέρικ Γουάιτ 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ.

Για το Κλίβελαντ, ο Ντόνοβαν Μίτσελ είχε 29 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και ο Ντάριους Γκάρλαντ 26 πόντους και 7 ασίστ.