Μάτζικ – Πέισερς 97-105

Οι Ιντιάνα Πέισερς συνεχίζουν τις θετικές εμφανίσεις στο ΝΒΑ, αφού νίκησαν και στην έδρα των Ορλάντο Μάτζικ την ομώνυμη ομάδα με 105-97. Ο Ολαντίπο ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους πετυχαίνοντας 29 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 7 κλεψίματα, 2 κοψίματα και μόλις 1 λάθος σε 34 λεπτά συμμετοχής. Συμπαραστάτης του, ο Μπογκντάνοβιτς με 26 πόντους ο […]

Οι Ιντιάνα Πέισερς συνεχίζουν τις θετικές εμφανίσεις στο ΝΒΑ, αφού νίκησαν και στην έδρα των Ορλάντο Μάτζικ την ομώνυμη ομάδα με 105-97.

Ο Ολαντίπο ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους πετυχαίνοντας 29 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 7 κλεψίματα, 2 κοψίματα και μόλις 1 λάθος σε 34 λεπτά συμμετοχής.

Συμπαραστάτης του, ο Μπογκντάνοβιτς με 26 πόντους ο οποίος βοήθησε και εκείνος να κερδίσει το ματς η ομάδα του.

Για τη γηπεδούχο ομάδα, καλύτερος ήταν ο Νίκολα Βούτσεβιτς ο οποίος πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 13 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-34, 24-16, 17-28, 25-27