Ήττα για Μάβερικς, στο 5λεπτο συμμετοχής του Κώστα Αντετοκούνμπο (vid)

Οι Ντάλας Μάβερικς ηττήθηκαν από τους Σάρλοτ Χόρνετς με 123-118, με τον Κώστα Αντετοκούνμπο να πατάει παρκέ για 5 περίπου λεπτά.

Οι Ντάλας Μάβερικς αντιμετώπισαν τους Σάρλοτ Χόρνετς στο πλαίσιο της pre season του NBA, με τις ομάδες πλέον να μετρούν ανάποδα για την έναρξη της σεζόν στις 16 Οκτωβρίου.

Σε ένα κλειστό ματς από άποψη διακύμανσης, το Ντάλας ήταν καλύτερο στο πρώτο και τρίτο δωδεκάλεπτο αλλά οι Χόρνετς έκαναν τη διαφορά στο τέταρτο δωδεκάλεπτιο με ένα επί μέρους 41-32 και τελικά πήραν τη νίκη με 123-118.

Όπως ήταν αναμενόμενο ο Κώστας Αντετοκούνμπο στην πρώτη του αναγνωριστική σεζόν θα πρέπει να μοχθήσει για κάθε λεπτό συμμετοχής του στα παρκέ του ΝΒΑ. Ο κόουτς Καράιλ τον εμπιστεύθηκε για ένα 5λεπτο στο ματς κόντρα στην Σάρλοτ και ο ναρός αδερφός του Γιάννη σκόραρε 4 πόντους με 1/1 σουτ και 2/2 βολές, κατέβασε 2 ριμπάουντ ενώ είχε και ένα κόψιμο.