Τίμπεργουλβς – Ουίζαρντς 89-92

Οι Μινεσότα Τίμπεργουλβς ηττήθηκαν στην έδρα τους με 92-89 από τους Ουάσινγκτον Ουίζαρντς, σε ένα παιχνίδι με έντονο άρωμα play-off.

Οι Ουίζαρντς επικράτησαν των Τίμπεργουλβς με 92-89 στη Μινεσότα και βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 11-9, ενώ οι λύκοι έπεσαν στο 12-9.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και έλεγχαν το παιχνίδι, αφού πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ (51-43). Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όμως οι Ουίζαρντς ανέβασαν ρυθμούς και πέρασαν μπροστά.

Στην τέταρτη περίοδο το ματς πήγαινε πόντο-πόντο με την Ουάσινγκτον να είναι πιο ψύχραιμη στο τέλος και να παίρνει τη νίκη.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Ότο Πόρτερ με 22 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ πολύ καλός ήταν ο Κέλι Ούμπρε με 16 πόντους.

Για τους Τίμπεργουλβς, πολύ καλός ήταν ο Τάουνς με 20 πόντους και 17 ριμπάουντ, ενώ ξεχώρισε και ο Μπάτλερ που άγγιξε το triple-double με 17 πόντους, 10 ασίστ και 7 ριμπάουντ.