Στη δεύτερη παράταση το Μέμφις, εύκολα οι Πίστονς

Φοβερό παιχνίδι στο Μπρούκλιν με διπλή παράταση

Το πιο ενδιαφέρον από πλευρά θεάματος παιχνίδι διεξήχθη στο Μπρούκλιν ανάμεσα στους Νετς και τους Μέμφις Γκρίζλις, με τις αρκούδες να επικρατούν τελικά στη δεύτερη παράταση με 131-125.

Για περίπου 3 περιόδους οι φιλοξενούμενοι είχαν ισχνό προβάδισμα, με τους Νετς ωστόσο να περνούν μπροστά στην 4η περίοδο.

15» πριν το τέλος ο Τζάρεν Τζάκσον με τρίποντο ισοφάρισε σε 111-111 και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση. Στο έξτρα πεντάλεπτο οι ομάδες αναδείχθηκαν πάλι ισόπαλες και έτσι υπήρξε και δεύτερη παράταση.

Εκεί τελικά οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με 131-125 και έδωσαν τέλος στο σερί ηττών τους.

Ο Μαίκ Κόνλεϊ έδωσε πραγματικά παράσταση τελειώνοντας το παιχνίδι με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ και 10 ασίστ, με τον ρούκι, Τζάρεν Τζάκσον, να «ξεσπά» και να πετυχαίνει 36 πόντους.

Για το Μπρούκλιν ο ΝτιΆντζελο Ράσελ είχε 26 πόντους και 6 ασίστ, ενώ ο ΝτεΜάρι Κάρολ τελείωσε με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Σάρλοτ Χόρνετς – Γιούτα Τζαζ 111-119

Ντιτρόιτ Πίστονς – Σικάγο Μπουλς 107-88