Καθάρισαν στο τέλος οι Λέικερς, «θρίλερ» στο Πόρτλαντ (vid)

Με ηγέτη τον «βασιλιά» πήραν τη νίκη κόντρα στους Μάβερικς οι Λέικερς

Καθάρισαν στο τέλος οι Λέικερς, «θρίλερ» στο Πόρτλαντ (vid) | to10.gr

Οι Λος Άντζελες Λέικερς αν και τα βρήκαν «σκούρα» για περίπου 30 λεπτά απέναντι στους Ντάλας Μάβερικς, γύρισαν «τούμπα» το παιχνίδι με τον ΛεΜπρόν Τζέιμςκαι πήραν τη νίκη με 114-103.

Αν και οι Τεξανοί προηγήθηκαν ακόμη και με 15 στο πρώτο ημίχρονο, οι Λέικερς κατάφερναν να επιστρέψουν στα τέλη της 3ης περιόδου.

Στο τελευταίο 12λεπτο η ομάδα του Λος Άντζελες «έχτισε» μια διαφορά και διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το φινάλε, παίρνοντας τη νίκη.

Σε 31 λεπτά ο Τζέιμς είχε 28 πόντους, με τον Μπράντον Ίνγκραμ να συμπληρώνει άλλους 19.

Για τους Μάβερικς ο Χάρισον Μπαρνς πέτυχε 29 πόντους, ενώ ο Λούκα Ντόνσιτς αν και ήταν άστοχος (2/13 σουτ) είχε γεμάτη εμφάνιση (6 πόντοι, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 κοψίματα).

Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς – Ντένβερ Νάγκετς 112-113

Φοίνιξ Σανς – Ορλάντο Μάτζικ 85-99