Σαν Αντόνιο Σπερς – Λος Άντζελες Λέικερς 133-120

Έβαλαν τέλος στο αρνητικό τους σερί τα «σπιρούνια»

Εκδίκηση για την ήττα τους προ 2 ημερών από τους Λος Άντζελες Λέικερς πήραν οι Σαν Αντόνιο Σπερς, επικρατώντας με 133-120.

Μετά από 4 συνεχόμενες ήττες, οι Σπερς βρισκόντουσαν σε μια πρωτοφανή για αυτούς κρίση και χρειάζονταν επειγόντως τη νίκη.

Οι Λέικερς κρατούσαν τα ηνία του παιχνιδιού για περίπου 35 λεπτά, ωστόσο στην τελευταία περίοδο ήρθαν τα άνω-κάτω.

Ο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν έκανε μια μυθική εμφάνιση (36 πόντοι, 9 ασίστ, 8 ρμπάουντ), βοήθησε στην ανατροπή του σκορ, κερδίζοντας τελικά και το παιχνίδι για την ομάδα του.

Αν και ο ΛεΜπρόν Τζέιμς πραγματοποίησε επίσης σπουδαία εμφάνιση (35 πόντοι, 8 ριμπαόυντ, 11 ασίστ), η πολυφωνία των Σπερς στην επίθεση ήταν αυτή που έκανε τη διαφορά (8 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων).

Σικάγο Μπουλς – Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ 114 – 112

Φοίνιξ Σανς – Μαϊάμι Χιτ 98 – 115