«Μαγικός» Γιάννης, «άλωσαν» και το Ορλάντο οι Μπακς!

Ο σταρ των Μπακς ηγήθηκε μίας ακόμη νίκης της ομάδας του, αυτή τη φορά μέσα στο Ορλάντο, με μια πληθωρική εμφάνιση, Πρώτος σκόρερ ο Μπένλτσο με 30 πόντους.

Από νίκη σε νίκη «πετάνε» οι Μπακς! Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί μία ακόμη «γεμάτη» και μεστή εμφάνιση, τα ελάφια άλωσαν και την έδρα των Μάτζικ, επικρατώντας με 118-108.

Στο 32-12 το ρεκόρ του Μιλγουόκι πλέον, φιγουράρει στην κορυφή της Ανατολής, μετά την 4η σερί νίκη του και 8η στα τελευταία 10 ματς!

Οσο για την εμφάνισή του Γιιάννη, ο σταρ των Μπακς πέτυχε 25 πόντους, 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Πάντως αυτή τη φορά ο Greek Freak δεν ήταν πρώτος σκόρερ της ομάδας του, καθώς αυτός ήταν ο Μπλέντσο με 30π.!

Οσον αφορά την εικόνα του ματς, με εξαίρεση το τρίτο δωδεκάλεπτο στο οποίο το σκορ ήταν 28-36 για το Ορλάντο, στα υπόλοιπα ήταν ανώτεροι έχοντας συνεχώς ένα προβάδισμα.

Επιπλέον πήραν 31 πόντους από τον αιφνιδιασμό, ενώ οι γηπεδούχοι μόλις 2! Παράλληλα ο Μπρουκ Λόπεζ είχε 4 τάπες στα πρώτα έξι λεπτά του ματς και συνολικά 6 σε όλο το παιχνίδι.

Πολύ καλοί για τους νικητές και οι Μίντλεντον, Μπρόγκντον με 15 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Για τους γηπεδούχους, ο Βούτσεβιτς το πάλεψε με 27 πόντους κι οι Όγκοστιν – Ρος πρόσθεσαν από 14 και 16.