Θάντερ – Γκρίζλις 99-95

Οι Θάντερ νίκησαν με τα χίλια ζόρια το Μέμφις με 99-95 και έδωσαν τέλος σε ένα σερί τεσσάρων ηττών.

Η Οκλαχόμα Σίτι ανέτρεψε διαφορά 13 πόντων στα τελευταία επτά λεπτά και νίκησε τους Γκρίζλις 99-95.

Στην τρίτη περίοδο, οι Θάντερ ήταν σοβαροί και με επί μέρους σκορ 32-20 κατάφεραν να πάρουν διαφορά, αν και οι Γκρίζλιες επέστρεψαν και έβαλαν δύσκολα στους Θάντερ, οι οποίοι όμως εντέλει πανηγύρισαν τη νίκη με 99-95 και να ανέβουν στο 30-24.

Ο Ράσελ Γουέστμπρουκ ήταν άστοχος σε όλο το ματς, αλλά έβαλε 12 από τους 22 πόντους του στην τέταρτη περίοδο και ήταν καθοριστικός στο φινάλε, γλιτώνοντας την Οκλαχόμα Σίτι σε ένα βράδυ στο οποίο σούταρε με ποσοστό 35,5%, αλλά προκάλεσε 22 λάθη.

Δεν αγωνίστηκε λόγω ενοχλήσεων ο Μάικ Κόνλι για το Μέμφις, ενώ ο Τάιλερ Ντόρσεϊ πάτησε για 8 λεπτά το παρκέ της Chesapeake Energy Arena, έχοντας 3 πόντους, 0/1 δίποντο, 1/2 τρίποντα, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος.