Περίπατος για τους Μπλέιζερς, θετικός ο Ντόρσεϊ (vid)

Οι Μπλέιζερς νίκησαν εύκολα τους Γκρίζλις με 116-89 με τον Τάιλερ Ντόρσεϊ να είναι θετικός, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να αποτρέψει την ήττα για το Μέμφις.

Οι Μπλέιζερς επέδειξαν την απαιτούμενη σοβαρότητα κόντρα στους Γκρίζλις και πήραν μία άνετη νίκη με 116-89, παραμένοντας ζωντανοί στο κυνήγι της 3ης θέσης της Δύσης.

Η ομάδα του Πόρτλαντ βελτίωσε το ρεκόρ του στο 50-28 και πλησίασε στην τρίτη θέση, ενώ από την άλλη οι Γκρίζλις είδαν τον δικό μας Τάιλερ Ντόρσεϊ να πραγματοποιεί μια θετική εμφάνιση.

Οι Μπλέιζερς άφησαν το παιχνίδι να είναι ντέρμπι για ένα ημίχρονο, κλείνοντας την δεύτερη περίοδο προηγούμενοι με 62-59. Στην τρίτη περίοδο ωστόσο σοβαρεύτηκαν, κράτησαν τους Γκρίζλις στους 10 πόντους και ξέφυγαν με 86-69

Πρώτος σκόρερ γι τους νικητές ήταν ο Καντέρ με 21 πόντους και τον ακολούθησαν οι Λίλαρντ με 20 και Κόλινς με 18. Για τους ηττημένους ο Πάρσονς είχε 16, ο Ραμπ 13, ενώ ο Ντόρσεϊ που ξεκίνησε και πάλι βασικός, είχε σε 23 λεπτά 8 πόντους, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ.