Έτρεχαν με…140 οι Ρόκετς στο πρώτο φιλικό, triple double ο Χάρντεν

Οι Ρόκετς σάρωσαν τους Σανγκάη Σαρκς με 140-71, με τον Τζέιμς Χάρντεν να συνεχίζει όπως σταμάτησε την περσινή σεζόν.

Οι Ρόκετς άνοιξαν την αυλαία των φιλικών των ομάδων του ΝΒΑ για την σεζόν 2019/20 διαλύοντας με 140-71 τους Σανγκάη Σαρκς, με τον Χάρντεν να κάνει triple-double.

Το Χιούστον έκανε πάρτι από την αρχή, κλείνοντας την πρώτη περίοδο προηγούμενο με 36-14 και το ημίχρονο με 77-34 και έφτασε… περπατώντας στη νίκη.

Ο Κλιντ Καπέλα με 25 πόντους και 10 ριμπάουντ σε μόλις 15 λεπτά ξεχώρισε για το Χιούστον, με τους Κρις Κλέμονς και Τζέραλντ Γκριν να προσθέτουν από 21 πόντους και τον Τζέιμς Χάρντεν 10 πόντους, 12 ριμπάουντ και 17 ασίστ!

Ο Ράσελ Γουέστμπρουκ δεν αγωνίστηκε, αφού έχει αποφασιστεί να απουσιάσει από τα πρώτα φιλικά στο πλαίσιο της αποθεραπείας του έπειτα από έναν καθαρισμό που έκανε στο γόνατο το καλοκαίρι.

Για τους ηττημένους, ο Ντονάτας Μοτιεγιούνας είχε 27 πόντους και 11 ριμπάουντ και ο Τζέιμς Νάναλι 16 πόντους και 7 ριμπάουντ, αλλά μόλις 4/23 σουτ.