Η νέα εντυπωσιακή εμφάνιση του Αντετοκούνμπο (vid)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε ακόμα μια μεγάλη εμφάνιση, που όμως δεν ήταν αρκετή για τους Μπακς προκειμένου να κάνουν το 2/2.

Οι Μπακς γνώρισαν απρόσμενη ήττα από τους Χιτ στην έδρα τους με 131-126 και δεν μπόρεσαν να κάνουν το 2/2 σε ένα παιχνίδι όπου πάλι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έβγαλε μάτια.

Ο Greek Freak ωστόσο δεν μπορούσε να αποτρέψει την ήττα, ειδικά από τη στιγμή που πήγε το ματς στην παράταση με γκολ-φάουλ αρχικά και φόλοου στην εκπνοή, καθώς εκεί αποβλήθηκε με 6 φάουλ και δεν μπόρεσε να βοηθήσει, σε ένα ματς που μέχρι εκείνη την ώρα ήταν ο κορυφαίος στο παρκέ.

Συγκεκριμένα, ο σούπερ σταρ των ελαφιών είχε 29 πόντους με 5/9 βολές, 12/16 δίποντα και 0/5 τρίποντα, καθώς επίσης 17 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 τάπες και 8 λάθη σε 37 λεπτά.