Τα καλύτερα του Αντετοκούνμπο κόντρα στους Σέλτικς (vid)

Οι Μπακς ηττήθηκαν από τους Σέλτικς εκτός έδρας με 116-105, όμως ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν και πάλι ο κορυφαίος από την πλευρά των ηττημένων.

Οι Μπακς κατέρρευσαν στο δεύτερο ημίχρονο στην Βοστώνη, με τους τρομερούς Σέλτικς να επιστρέψουν από το -19 και να παίρνουν τη νίκη με 116-105.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο βρέθηκε σε μέτρια βραδιά, αντιμετωπίζοντας προβλήματα με την άμυνα των Σέλτικς, ενώ είχε και αρκετά νεύρα, αλλά χρεώθηκε και με τεχνική ποινή, όμως ακόμα κι έτσι ήταν ο κορυφαίος από την πλευρά των ελαφιών σε ένα περίεργο παιχνιδι είναι η αλήθεια για το Μιλγουόκι.

Συγκεκριμένα ο Greek Freak ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 22 πόντους με 8/13 σουτ, 6/10 βολές, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα σε 35 λεπτά συμμετοχής.