Σπερς – Καβαλίερς 109-117

Οι Σπερς την... πάτησαν στο Σαν Αντόνιο και ηττήθηκαν στην παράταση από τους Καβαλίερς με 117-109.

Οι Σπερς υποτίμησαν τους Καβαλίερς και εκείνοι τους… τιμώρησαν και μάλιστα μέσα στο Σαν Αντόνιο, υποχρεώνοντας τους σε ήττα στην παράταση με 109-117.

Τα σπιρούνια άργησαν να ξυπνήσουν παρόλα αυτά είχαν την ευκαιρία πριν το ματς οδηγηθεί στον έξτρα χρόνο να πάρουν τη νίκη. Όμως ο ΝτεΡόζαν ήταν άστοχος στην τελευταία επίθεση και ο αγώνας πήγε στο έξτρα πεντάλεπτο, όπου οι Καβαλίερς κυριάρχησαν και πήραν την νίκη με 109-117.

Για τους νικητές, κορυφαίος ήταν ο… διπλός Λοβ με 30 πόντους και 17 ριμπάουντ, με τον Σέξτον να ακολουθεί με 28 πόντους και τον Κλάρκσον με 25 πόντους.

Από τους Σπερς τώρα, ο ΝτεΡόζαν σημείωσε 21 πόντους, ενώ ο Όλντριτζ έμεινε στους 18 πόντους και ο Ουάιτ στους 17 πόντους.