Πήραν το θρίλερ οι Μπακς, σε μέτρια βραδιά ο Γιάννης (vid)

Οι Μπακς πανηγύρισαν ακόμα μια νίκη, καθώς επικράτησαν δύσκολα των Γουίζαρντς στην πρωτεύουσα με 137-134, σε ένα βράδυ όπου ο Γιάννης Αντετοκούνμπο κινήθηκε σε ρηχά νερά για τα δικά του δεδομένα.

Οι Μπακς συνεχίζουν την προέλαση τους στο ΝΒΑ, καθώς πήραν ακόμα μια νίκη και μάλιστα εκτός έδρας απέναντι στους Γουίζαρντς με 137-134. Τα ελάφια τα βρήκαν σκούρα στην Ουάσινγκτον κόντρα στον Μπράντεϊ Μπιλ και την παρέα του και λίγο έλειψε να την πατήσουν.

Τα… ελάφια ήταν συνεχώς μπροστά, ωστόσο χρειάστηκαν την παράταση για να μπορέσουν να λυγίσουν τον Μπιλ που έφτασε τους 55 πόντους και να επικρατήσουν με 137-134. Η μέτρια βραδιά του Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν στοίχισε στους Μπακς, που με ήρωα τον Μίντλετον πήραν μία οριακή νίκη

Ο Greek Freak αντιμετώπισε πρόβλημα με φάουλ στο μεγαλύτερο μέρος της διάρκειας του αγώνα με τους Γουίζαρντς, μέχρι που αποβλήθηκε με 1.5 λεπτό να μένει για το τέλος της 4ης περιόδου.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ και MVP της περασμένης σεζόν έμεινε στο παρκέ μόλις για 25 λεπτά λόγω των φάουλ που χρεώθηκε από νωρίς, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 22 πόντους με 8/12 δίποντα, 6/8 βολές, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κόψιμο και 8 λάθη, σε μια κακή βραδιά για τα δικά του δεδομένα.

Όσον αφορά τους υπόλοιπους, ο Μίντλετον ήταν ο πρώτος σκόρερ των Μπακς με 40 πόντους, με τον Μπλέντσο να προσθέτει 23 πόντους και 10 ασίστ και τον Χιλ 14. Για τους Γουίζαρντς, ο Μπιλ ήταν συγκλονιστικός, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 55 πόντους, με τον Νέιπιερ να προσθέτει 27 πόντους και τον Σμιθ 13 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-30, 47-57, 82-95, 123-123, 127-134

Γουίζαρντς: Χατσιμούρα 12 (1), Μπόνγκα (9 ριμπάουντ), Μαϊνμί 10 (5 ριμπάουντ), Σμιθ 13 (2 τρίποντα, 7 ασίστ), Μπιλ 55 (19/33 σουτ, 9/13 τρίποντα, 9/10 βολές, 9 λάθη), Βάγκνερ 8 (10 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Μπράουν 4 (2/9 σουτ), Νέιπιερ 27 (3 τρίποντα, 7 ασίστ), Ρόμπινσον 5 (1)

Μπακς: Αντετοκούνμπο 22 (14 ριμπάουντ, 8 λάθη), Μίντλετον 40 (2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Λόπεζ 11 (3), Μπλέντσο 23 (7 ριμπάουντ, 10 ασίστ), Μάθιους 10 (3), Ιλιασόβα 2, Γουίλιαμς, Χιλ 14 (2), Κόνατον 3 (1), ΝτιΒιντσέντζο 12 (2 τρίποντα, 10 ριμπάουντ)