Μπακς – Θάντερ 133-86

Σαρωτικοί οι Μπακς νίκησαν άνετα με 133-86 τους Θάντερ στο Μιλγουόκι έχοντας σε εξαιρετική μέρα για ακόμη μία φορά τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Μπακς – Θάντερ 133-86 | to10.gr

Σε ένα παιχνίδι που ήταν εξαρχής παράσταση για έναν ρόλο, οι Μπακς (51-8) «πάτησαν» τους Θάντερ με 133-86 και συνέχισαν απτόητοι την εκπληκτική τους φετινή πορεία. Ασταμάτητος ο Γιάννης Αντετοκούνμπο που είχε φτάσει σε double double πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.

Μανώλης Γλέζος, η φλόγα που δεν τρέμει

Μόνο στην πρώτη περίοδο του ματς υπήρχε ενδιαφέρον καθώς στη συνέχεια τα «Ελάφια» πάτησαν γκάζι και πέτυχαν μια από τις πιο εύκολες νίκες της σεζόν. Ο «Greek Freak» τελείωσε το παιχνίδι με 32 πόντους, 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 λάθη ενώ χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο που στα 9 λεπτά που έμεινε στο παρκέ είχε 6 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Για τους Θάντερ που θα θέλουν να ξεχάσουν σύντομα αυτό το παιχνίδι, ο Πολ είχε 18 πόντους και ο Αλεξάντερ 11.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-24, 70-47, 107-69, 133-86.